Kurs malarstwa w Słupsku.

Kurs malarstwa w Słupsku

Malarstwo to jeden z najlepszych sposobów na wyrażanie siebie, swojej kreatywności i pomysłów. Ponadto coraz więcej uczelni artystycznych wymaga malarstwa na egzaminach wstępnych, nawet jeśli kierunek nie do końca się z nim wiąże.

Teczka na ASP – zobacz przykładowe 2 teki!

Nauka malowania uczy nas nie tylko samej techniki, ale też tego, jak kolory wpływają na siebie, mieszają się, oddziałują między sobą. Dlatego dobrze jest znaleźć miejsce, w którym ktoś poprowadzi nas i nauczy, jak poprawnie posługiwać się pędzlem, kolorem. I przede wszystkim – jak sukcesywnie przelewać nasze pomysły na płótno!

Oczywiście, można próbować uczyć się samemu albo z internetu. A jednak kursy malarstwa mają jedną ogromną zaletę, której nie da się ominąć – pracownia malarska. Tam nie musisz się martwić, że nie masz sztalugi czy farba skapnęła na podłogę. To odejmie ci stres, który generuje malowanie np. we własnym, czystym pokoju – tym bardziej, że doczyszczenie farby z dywanu to istna katorga (i nie zawsze można ten dywan uratować).

Kurs malarstwa w Słupsku:

Młodzieżowy Dom Kultury

ul. Szarych Szeregów 8
76-200 Słupsk
kontakt: 59 842 50 52

Często pracownie, które już oferują kurs malarstwa, mają także w ofercie kurs rysunku. Dobrze jest wtedy korzystać z obydwóch z nich, bo podstawy rysunku potrafią nam bardzo pomóc, kiedy dopiero zaczynamy malować. Łatwiej też uczyć się np. perspektywy czy anatomii najpierw na rysunku, a dopiero potem przekładać to na własne techniki.

Warto więc przejrzeć możliwości i pracownie w naszych okolicach, i wybrać te, które najbardziej nam pasują!

Zainteresował cię kurs malarstwa w Słupsku? Przy okazji zobacz:

Kurs rysunku online – 25 lekcji.
Lekcje digital painting online – 8 lekcji.
8 lekcji malarstwa online.