Szkoły rysunku w Kaliszu

Szkoła rysunku w Kaliszu

Kurs rysunku w Kaliszu

Jeśli wybierasz się na studia artystyczne, to na pewno zastanawiasz się, jak dobrze przygotować się do egzaminów. Wbrew pozorom, nie jest to łatwa sprawa – przygotowanie i nauczenie się choćby podstaw rysunku może trwać miesiące, jeśli nie lata. Warto przede wszystkim rozejrzeć się za szkołą rysunku, a następnie sprawdzić, która z nich może nas jak najlepiej poprowadzić do celu, który chcemy osiągnąć. Nasz wybór powinien zależeć głównie od tego, czy wybieramy się na ASP, na Architekturę czy na jeszcze inny kierunek artystyczny – przygotowanie do każdego z tych kierunków wygląda bowiem całkowicie inaczej.

Najczęściej w miastach znajdujemy co najmniej kilka pracowni, ale czasem zdarza się wyjątek od reguły i znajdujemy ich wyjątkowo mało. Taka sytuacja ma między innymi miejsce właśnie w Kaliszu, gdzie do wyboru są zaledwie dwie szkoły rysunku. 


Kurs rysunku online  KRO  


Szkoły rysunku w Kaliszu:

1. Gliniana

Gliniana to profesjonalna szkoła artystyczna przygotowująca do egzaminów na architekturę i na ASP. Prowadzący tę szkołę mówią sami o sobie, że doskonale wiedzą, jak uciążliwe może być dojeżdżanie na zajęcia do Wrocławia, Poznania czy Łodzi, dlatego organizują dla kaliszan zajęcia na miejscu. Wierzą, że czas zaoszczędzony na dojazdach do dużego miasta można spożytkować dużo lepiej – między innymi na ćwiczenie się w rysowaniu. 

najważniejsze informacje o szkole Gliniana w Kaliszu:

  • numer telefonu: 502 670 063
  • adres: ul. Babina 17/2

Cena: 240zł/ mc

2. Strefa rysunku

Strefa rysunku organizuje zajęcia w wielu miastach w Polsce, w tym właśnie w Kaliszu. Zajęcia są prowadzone w małych grupach (max. 5 osób), więc nauczyciele mają szansę podejść indywidualnie do każdego ucznia. Lekcja trwa w tej szkole zawsze 3 godziny zegarowe. Warto mieć na uwadze, że zajęcia w Strefie rysunku organizowane są w różnych pracowniach, więc czas dojazdu na zajęcia może nie być jednolity (raz bardziej, a raz mniej uciążliwy). 

najważniejsze informacje o szkole Strefa rysunku w Kaliszu:

  • numer telefonu: 661 289 309
  • zajęcia odbywają się w różnych pracowniach

Cena: 95zł/ za jedną lekcję (ok. 380zł/ mc)

Jeśli zamierzasz szukać czegoś innego, możesz także poszukać nauczyciela prywatnego. Wtedy musisz jednak pamiętać, że jest spora różnica w podejściu korepetytora a prowadzącego w szkole rysunku. W pracowniach panuje klimat, który będzie nas motywował do pracy praktycznie bez pomocy prowadzącego – bardzo trudno to odtworzyć na zajęciach prywatnych. W szkole będziesz mógł samemu zdecydować, czyje zajęcia lub jaki profil podobają ci się najbardziej. Także poznasz ludzi, którzy dzielą z tobą hobby lub zamierzają iść na te same studia, co ty. Rysowanie wśród innych osób będzie motywowało; będziemy chcieli dorównać poziomem reszcie grupy lub porównać pomysły do zadań. Każda z tych rzeczy sprawi, że łatwiej będzie nam dążyć do celu – wymarzonych studiów.

Kurs rysunku online i przeczytaj jeszcze co Ci pomoże rysować i od czego zacząć naukę rysowania:

10 stron, które pomogą Ci w nauce rysunku! 

Kurs rysunku online – KRO 

Nauka rysowania dla początkujących.

Zajrzyj również na nasz kanał: https://www.youtube.com/c/Kreslkursrysunku/ – znajdziesz tam wiele ciekawych porad dla początkujących rysowników!