Kreśl ma już roczek! Zacznijmy małą tradycję podsumowań roku i planów na kolejny. Skromnie, ale odważnie, z uwagi na nasz 1 rok online, a gdyby tak ściślej to określić – to zaledwie parę miesięcy sumiennej pracy. Od samego początku, jak i w sumie aktualnie, pisanie artykułów o rysowaniu, szkicowaniu czy branży kreatywnej idzie nam jeszcze powoli.
Jednak wiemy po tym roku, w jakim kierunku się udać i mamy plan. Rozkręcamy się!
Chwalmy się! To nam się udało w 2017!
- Udało się odpalić bloga – w styczniu powstał pierwszy artykuł o tym, jak rysować drzewa tutaj oraz tutaj.
- Wizja i misja Kresl.pl zmieniła znacznie, ponieważ początkowo pomysł kursu rysunku online był inny, bardziej złożony, odpłatny i podyktowany SEO. Jednak postanowiliśmy udostępnić wam kurs rysunku za darmo.
- Przeprowadziliśmy wywiady ze znanymi projektantami i architektami: Patrycją Podkościelny, Patrykiem Hardziejem, Pawłem Podwojewskim, Weroniką Rafą.
- Grafmag odwołał się do naszego wywiadu z Patrykiem, gdy z nim przeprowadzali wywiad. Dziękujemy bardzo!
- Zaczęliśmy opisywać listę kierunków artystycznych w Polsce – jak się dostać na architekturę czy ASP. I sukcesywnie ją powiększamy!
- W czerwcu mieliśmy pierwsze wpisy gościnne naszych byłych uczniów ze szkoły rysunku opisujące studia za granicą oraz ich I rok architektury na Politechnice Gdańskiej i w Horsens (Dania).
- Pod koniec roku spełniliśmy plan 52 artykułów w 2017 roku, nadrabiając w grudniu cały rok marazmu w pisaniu i publikacji. Mieliśmy rekordowe tempo, 26 artykułów w miesiąc! Da się? Da się!
- Rozpoczęliśmy darmowy kurs rysunku online, w całej serii do egzaminów na architekturę, 25 tematów, ćwiczeń z rysunku: Prosta kreska KRO 001, Martwa natura KRO 002, Perspektywa KRO 003, Kompozycja KRO 004, Walor KRO 005, Ćwiczenia w szkicowniku KRO 006.
- Pracujemy w dobrej „ekipie” z doświadczeniem: Alicja i Mateusz (ja) + byli uczniowie szkoły rysunku.
- W grudniu odwiedziło nas 3,000 indywidualnych użytkowników (mało, wiemy, ale to początek 🙂 )
Co się nie udało:
- Tempo wzrostu i pisania artykułów nas zawiodło. Więcej niż połowa powstała w grudniu, co świadczy o naszym zapale i zarazem możliwościach, gdy chcemy i musimy, i mamy deadline!
- Blog zarobił 0 pln, a kosztował ok. 3,420 pln w tym roku. Z założenia miał być kosztem, non-profit, ale to zawsze boli.
- Nie opisaliśmy tyle uczelni, ile byśmy chcieli.
- Projekt graficzny bloga jest z gotowca WP, przez co serce nam krwawi (mi jako projektantowi [mi też, jako edytorowi – przyp. Alicja]).
Plany:
- 20,000 miesięcznie użytkowników pod koniec roku 2018 (ambitnie! zobaczymy co z tego wyjdzie).
- 156 nowych artykułów na blogu.
- Opisanie wszystkich uczelni, architektur i ASP w Polsce.
- Opisanie popularnych kierunków artystycznych za granicą.
- Zakończenie darmowego Kursu Rysunku Online (KRO).
- Oczekujemy pierwszej złotówki z bloga na jego utrzymanie i rozwój [i lepszą identyfikację wizualną – przyp. edytor].
- Czekają nas też poboczne projekty, ale związane z Kresl.pl, dokładnie to start dwóch rzeczy, o których na pewno damy znać na facebooku, instagramie i tutaj. Więc śledźcie nas koniecznie na bieżąco!
No i podsumowanie dobiegło końca. Z bardziej „prywatnych” rzeczy, to planujemy więcej pracować i więcej zrobić, by stworzyć projekty poboczne dla Kresl.pl.
PS. Poczytaj jeszcze o tym:
Ilustratorzy na instagramie – dziesięciu,których polecamy!
Od czego zacząć rysować – strony, linki, ćwiczenia.
Architekci z Polski, lista 10 godnych obserwowania.