Na rysunki tuba z paskiem

Tuba na rysunki z paskiem na ramię!

Zawsze miałem problem z pogiętymi pracami, porwanymi kartkami wymiętolonymi jak psu z gardła. Pamiętam, jak wieczorem wracałem z kursu rysunku z Gdańska i gniotłem prace zrolowaną, trzymając ją w plecaku lub przepoconej dłoni. Szkoda, bo praca mogłaby być dobry punktem odniesienia do skillowania, a tak była wyrzucana z uwagi na ubogą estetykę fałd, zgięć na niej 😀

Wychodząc na przeciw problemom, każdemu uczniowi w naszej pracowni dajemy tubę na rysunki. Żeby miał gdzie trzymać swoje prace. Tak wiemy, tuby nie są najlepsze, ale są tańsze niż teczki, które kosztują nawet 50-100 złotych.  Tuba kosztuje tylko parę złotych, a chroni pracę przed totalnym zniszczeniem. Gdybyśmy tub nie dawali, garstka uczniów ogarnęłaby sobie coś do przechowywania prac. Reszta niszczyłaby regularnie swoje rysunki już w drodze powrotnej do domu.

Sama tuba na rysunki to za mało. Strasznie niewygodnie trzyma się ją w dłoni. W plecaku też nie najlepiej.

Do czasu! Tuba na rysunki z paskiem na ramie!

Część z naszych uczniów zrobiła sobie dziury w tubach i wpięła sznurek tak, żeby wygodnie nosiło się je na ramieniu. Wtedy pomyśleliśmy o paskach na ramię do tub na rysunki…

Paski są zrobione z taśmy z tworzywa sztucznego. Są wytrzymałe ( jak do tej pory są niezniszczalne a od roku namiętnie je nosimy). Jedyna sytuacja, jakiej paski nie przeżyły to wypalanie puncem loga.  (Z czym wiąże się inna historia, osobna – nie wiem czy bardziej czekałem na paski ze szwalni czy punc i suchy stempel <3)

Wracając do pasków do tuby na rysunki. Logo wypalone na brązowej skórze naszyte jest na czarną taśmę. Pasek zapina się na rzepy, dzięki czemu pasuje do tub o różnych średnicach. Ostatnio dodaliśmy również rączkę/ramię o regulowanej długości, żeby można było tuby nosić w dłoni lub na ramieniu.

Tutaj na zdjęciach prezentujemy tuby o średnicy 120mm + pasek. Skoro już łatwo je nosić, to czemu nie dać dużej tuby, gdzie prace, aż tak się nie zrolują. I zmieści się ich więcej!

Zobacz też piórnik zwijany na ołówki, który tworzymy dla Ciebie 🙂

Piórnik zwijany

Tuba na rysunki z paskiem na ramię.

Szkicownik A4 na spirali.